آثار نیازمند تحلیل!

این صفحه برای استفاده از کمک دوستان ایجاد شده! سعی می‌کنیم در این جا به تدریج آثاری که مهم و نیازمند تحلیل می باشند را لیست کنیم، تا دوستانی که توانایی دارند، بتوانند برای تحلیل آنها اقدام کنند و در صورتی که تحلیل ها سطح کیفی نسبی لازم را داشته باشند در وبسایت با نام خودتان منتشر خواهند شد . . .

(The Story of God with Morgan Freeman (TV Series 2016

این مستند که توسط هنرپیشه معروف، مورگان فریمن اجرا می شود، ریشه ادیان و مسائل مربوط به مذهب را بررسی می کند. دوستان می توانند تحلیل های کوتاه برای هر قسمت و یا به هر نحوی که لازم می بینند نکات مهمی که ضروری هست را برایمان بنویسند. برای دانلود مستند نیز می توانید از اینجا یا اینجا اقدام کنید. برای شروع می‌توانید به نقدی که سایت فیلمم کن انجام داده نیز نگاهی بیندازید!

(Childhood’s End (TV Mini-Series 2015

مینی سریال شبکه SYFY که از روی کتاب پایان طفولیت آرتور سی کلارک اقتباس شده است . . .

(Annihilation (2018

به نظر می آید ساخته جدید الکس گارلند مثل اثر قبلی او، اکس ماکینا، مفاهیم عمیق و چند لایه را در خود جای داده است. استفاده از مفاهیم استعاری مخصوصا در پایان بندی اثر بسیار اثر را مستعد بررسی و تحلیل می کند.

بعضی از نظرات دوستانمان مبنی بر این بوده که با توجه به ریشه های اسامی در فیلم قبلی او و تعریف داستانی جدید در دل داستان ظاهری، می توان به ریشه یابی اسامی اعتنا کرد. در مورد دیگر اظهاراتی داشتیم مبنی بر اینکه 5 زن اصلی که به منطقه مورد نظر می روند، با توجه به نماد سرزمین و عقیده بودن زن در سینما و ادبیات نمایشی، به نوعی نماینده و نماد 5 قاره در زمین می باشند، این را نیز می توان با توجه به ملیت ناتالی پرتمن نیز در نظر گرفت که قبلا اینچنین جایگاهی برای اون در برخی از نقش هایش وجود داشته و نجات یافتن او در بین این 5 زن می تواند مورد توجه قرار گیرد. به نظر می رسد اکنون به نوعی با ظهور Gal Gadot جدیدا او به عنوان نماینده ای از اسرائیل در سینما مطرح شده است.

(American Gods (TV Series 2017

داستانی جالب در نوع خود که از کتابی به همین نام اقتباس شده و خدایان قدیم و جدید را در آمریکا تجسم بخشیده است. خوشبختانه در فصل اول با تجسم بخشیدن الله روبرو نشدیم! در مورد نوع ساخت به خاطر اینکه سبکه استارز آن را ساخته در موارد جنسی اثری نسبتا کثیف می باشد. چند مورد خیلی به چشم می آمد، از جمله مسمانی همجنسباز به نام سلیم که فردی ایرانی نقش آن را بازی کرده و در عین اینکه خود را بسیار مومن می داند و دائما در حال نماز است اما همجنسبازی و این علاقه ای که به جن ها دارد را نمی توان درک کرد. یکی از عجیب ترین های این سریال به قسمت هشتم (قسمت نهایی) بر می گردد که با اشاره به تهران 1979 و عکس امام خمینی تا یمن و داعش و بد شدن وضعیت زنان! معلوم نیست فاز سازنده واقعا چه بوده است!!!

بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید