بازی

نقد و رمزگشایی بازی Inside 2016 (درون)

این بازی توسط کمپانی دانمارکی playdead (خالق بازی limbo) طی مدت زمان 6 سال ساخته شده که همراه 4 بازی دیگر نامزد بهترین بازی سال 2016 بود (در هر صورت خیلی ها این بازی را بهترین بازی سال می دانستند و برای رده دوم هم uncharted 4 را معرفی می کردند)

تریلر بازی را می توانید در زیر مشاهده کنید:

بازی خیلی کوتاه هست که تقریبا در 4 ساعت می توانید آن را تمام کنید ولی مفاهیم عمیقی که با آنها مواجه می‌شوید ذهن شما را برای مدت ها درگیر خود خواهد کرد
بازی همچنین دارای یک پایان مخفی می باشد! که به زودی ویدیوی آن را برایتان خواهم گذاشت …

اینها برخی از نظرات افراد مختلف هستند که می تواند به تحلیل بازی کمک کند (شما هم حتما بعد از انجام بازی و خواندن مطالب تحلیل خود را برایمان بنویسید) :

  •  یکی از جاهای بازی که منو به خودش مجذوب کرد اونجایی بود که در اواخر بازی به یک اداره میرسیم داخل اون اداره در پس زمینه یه ساعت دیواری بود که دقیقا همون ساعتی رو داشت نشون میداد که ساعت حال حاضر بود!!!!! واقعا برام خیلی جالب بود که یک ساعت توی پس زمینه رو با ساعت سیستم هماهنگ کرده بودن!!!
  • موضوع و کل داستان رو نمیشه به طور قطع فهمید. کلا استودیو پلی دد کاری کرده که هر مخاطب برداشت خودشو از داستان داشته باشه. اینم برداشت من از داستان، ساده میگم: پسر بچه در فضای آخرزمانی ، که از دست یک عده با سگ های شکاری فرار میکنه و رفته رفته نشون میده که همون آدم های روی مردم آزمایش هایی انجام میدن تا اونارو مطیع یا برده خود کنن(بنظرم نشان دهنده دولت یا حکومت هست که مردم رو برده و در کنترل خود قرار دادند) در ادامه پسر بچه بعد از کش و قوس ها به داخل فرماندهی یا شرکت یا … وارد میشه و اونجا نشون میده چند منبع به مردم وصل شدن که انگاری دارن از اونا بعنوان انرژی استفاده میکنن که پسرک منبع رو قطع میکنه و به بقیه وصل میشه و نیروگاه رو تخریب میکنه و حتی رییس رو میکشه و در آخر خودشون کنار رود میمیرن …(شاید برداشت من ساده باشه ولی این نظر من بود ، دوست دارم نظر بقیه شما در مورد داستان رو بدونم .. چون داستان کلی خیلـــی گنگ و پراکندس و داستان مختص و خاصی نداره)
  • Inside به معنی درون بدن بود. آخرشم اون تومور سرطانی بود. اون دختره ویروس بود. اونجایی که پالس میزد باید پناه میگرفتی قلب بود. اونجا که تونل بود حدفاصل پره ها که کار نمیکردن باید میرفتی داخل قلب و آئورت بود. اون آدمای دمبالت سلولهای ضعیف بودن

در ضمن یک نقد ویدیویی کوتاه هم در آپارات وجود داشت که شاید فقط بعضی از اشاراتش خوب باشد:

در نهایت توصیه می شود این مقاله را نیز از دست ندهید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن