سریال

نقد و رمزگشایی سریال Westworld 2016 (غرب وحشی)

شبکه اصلی: HBO   امتیاز : 9.0 از 10 – میانگین رای 169,530 نفر   امتیاز کاربران: 9.2 از 10 – میانگین رای 3914 نفر

این سریال حاصل همکاری جاناتان نولان و جی جی آبرامز هست که شبکه HBO با تبلیغ فراوان این سریال را جایگزین سریال GOT معرفی کرد، بدون نیاز ضروری به این همه محتوای غیر اخلاقی فقط و فقط برای راضی نگه داشتن مخاطبین چند صد میلیونی عادت کرده به محتوای شدیدا مستهجن سریال GOT و قابل تحمل تر شدن این حجم از مفاهیم فلسفی برای مردم عادت کرده به محتوای صرفا سرگرم کننده، در این سریال نیز محتوای غیر اخلاقی زیادی به چشم می خورد که برای تماشا پیشنهاد می شود نسخه هایی که دارای چند دقیقه سانسور که فقط صحنه های خیلی زننده و غیرضروری را کات کرده اند را نگاه کنید، به راحتی این نسخه ها در اینترنت پیدا می شوند!

همانطور که میدانیم تصویر لوگوی این سریال از نقاشی معروف داوینچی گرفته شده

همچنین شاید خیلی ملموس نباشه ولی نماد هرم و تک چشم درون نقاشی معروف maze به کار برده شده

برخی از نظرات کاربران در سطح وب:

# من فصل یک رو نگاه کردم واقعا سریال پیچیده و زیبایی بود نیاز به تفکر داره ودر عین حال گیرا و جذابه،ولی این سریال یه فکر و فلسفه ای داره و فکر کنم داره رابطه بین خدا و آفریده هاش رو از نظر سازندگانش به تصویر میکشه و متاسفانه داره اینجور القا میکنه که خدا خشنه و مخلوقاتش واسه سرگرمین و یجوری نشون میده که سرکشی مخلوقات بخاطر ظلمه و هدفشون از زندگی پوچه و واسه بازی و سرگرمی آفریده شدن

# به هر حال منظور این فیلم از دیدگاه بنده عصیان وسرکشی انسان رو نمایش میده یعنی انسان میشه دربرابر خدا طغیان کند اما موضوع اصلی اینکه قدرت مخلوق بیشتر از خالق است

# شاید بنظر بیاد ماهیت سریال داره درباره انسان و غیر انسان و رسیدن اونها به خودآگاهی باشه. اما این غیر انسان ها، سمبول هایی از خود ما انسان ها هستند. و انسان های اونجا سمبولی از خدا و دمو دستگاهش.

این مقاله سر فرصت کامل تر خواهد شد و درآینده اگر خدا بخواهد به تحلیل دقیق این مجموعه خواهیم پرداخت، شما هم می توانید با نوشتن دیدگاهتان، به ما و بقیه دوستان کمک کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن