فیلم سینماییفیلم و سریال

نقد و رمزگشایی فیلم 2017 Three Billboards Outside Ebbing Missouri (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)

سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری (Three Billboards Outside Ebbing Missouri) یک فیلم درام به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی مارتین مک‌دونا است، با ما همراه باشید

Three Billboards Outside Ebbing Missouri با تحسین گسترده منتقدین همراه بوده و بسیاری آن را یکی از بهترین فیلم‌های سال می‌دانند. در راتن تومیتوز ۹۳٪ منتقدین از مجموع 300 نقد نسبت به فیلم نظر مثبتی داشته اند. در سایت متاکریتیک نیز، فیلم امتیاز ۸۸ از ۱۰۰ گرفته که این میانگین از روی ۵۰ نقد بدست آمده‌است. سینما اسکور به فیلم درجه “A–” داده و آن را تحسین کرده است. همچنین فروش فیلم در حالی به ۱۲۱٫۲ میلیون دلار رسید که تنها ۱۲ میلیون دلار خرج ساخت آن شده بود.

Three Billboards Outside Ebbing Missouri در نودمین دوره جوایز اسکار در هفت رشته از جمله بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه غیراقتباسی، بهترین بازیگر نقش اول زن و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شده‌است. همچنین در هفتاد و پنجمین مراسم گلدن گلوب فیلم در شش رشته نامزد بود که موفق شد ۴ جایزه بهترین بازیگر زن فیلم درام، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد فیلم درام، بهترین فیلمنامه و بهترین فیلم درام را به خود اختصاص دهد. فیلم همچنین در مراسم‌هایی همچون انجمن بازیگران فیلم و بفتا نیز در چندین رشته نامزد و برنده جایزه شد.

امسال سالی هست که اکثر فیلم های حاضر در اسکار با داشتن مفاهیم همجنسگرایانه، فمنیستی و ضد نژادپرستی سعی در هم جهت بودن با سیاست های اسکار و بردن جوایز دارند، از سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری، لیدی برد و شکل آب گرفته که هر سه به نوعی حمایت خود از انحرافات جنسی را نشان می دهند و همچنین زن محور و فمنیستی هستند، تا فیلم همجنس گرایانه ای مثل «مرا به نام خودت بخوان» ساخته لوکا گوادانینو و «Mudbound» فیلم جدید دی ریس، کارگردان زن، سیاه پوست و همجنس باز آمریکایی.

سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری علاوه بر داشتن فرم سینمایی قوی، با پرداختن به بحث داغ این روزهای آمریکا و حوادث اخیر یعنی نژاد پرستی شدیدی که از سوی رئیس جمهور و پلیس آمریکا وجود دارد، و از طرفی با داشتن شخصیت زنِ مردنما، به عنوان بازیگر اول داستان توانسته فمنیسم غربی را به خوبی تعریف کند. بازیگر اول شخص مرد در فیلم دارای گرایش دگرباشانه است. در کنار این ها کنایه زدن به کشیش ها آخرین قطعه پازلی هست که می تواند اسکار و هر جشنواره معروفی را به تعظیم در برابرش وادار می‌کند!

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن