انیمیشن سینمایی

نقد و رمزگشایی انیمیشن The Secret Life of Pets (زندگی مخفی حیوانات خانگی)

تولید کننده: Illumination

توزیع کننده: Universal

امتیاز: 6.6 از 10 – میانگین رای 113,993 نفر

امتیاز کاربران: 8.3 از 10 – میانگین رای 1241 نفر

بودجه: 75 میلیون دلار        فروش: 875.5​ میلیون دلار

  • جیمز براردینلیاین انیمیشن شباهت زیادی به «داستان اسباب‌بازی‌ها» دارد با این تفاوت که به جای اسباب‌بازی، حیوانات جایگزین شده‌اند؛ به گونه‌ای که یک کاراکتر همانند «وودی» (که قهرمان و محبوب همه است و اکنون به قلمروش تجاوز شده‌است)، یک شخصیت همانند «باز لایت‌یر» (یک تازه وارد گستاخ) و تعدادی از حیواناتی که توسط صاحبانشان طردشده‌اند (که این هم نکته‌ی کلیدی داستان اسباب‌بازی 3 بود) در انیمیشن حضور دارند. هم‌چنین پیوندی بین این شخصیت قهرمان و کاراکتر تازه‌کار که در موقعیتی توسط دوستان قهرمان داستان نجات داده می‌شود، به وجود می‌آید؛ و تعداد زیادی از المان‌هایی که باعث می‌شود این انیمیشن در حال‌وهوای «داستان اسباب‌بازی‌»‌جلوه کند.
  • همچنین می‌توان گفت این محصول شدیدا تحت‌تاثیر سبکِ «من نفرت‌انگیز» اثر قبلی کارگردانش است.

انیمیشن های ساخته شده توسط استودیوی Illumination تاکنون:

# Title Release date Budget Gross RT MC
1 Despicable Me July 9, 2010 $69 million $543.1 million 81% 72
2 Hop April 1, 2011 $63 million $184 million 25% 41
3 Dr. Seuss’ The Lorax March 2, 2012 $70 million $348.8 million 53% 46
4 Despicable Me 2 July 3, 2013 $76 million $970.8 million 73% 62
5 Minions July 10, 2015 $74 million $1.159 billion 56% 56
6 The Secret Life of Pets July 8, 2016 $75 million $875.5 million 74% 61
7 Sing December 21, 2016 $75 million $614.4 million 73% 59

این انیمیشن نیز مانند دیگر آثار هالیوودی صرفا برای سرگرمی مخاطب تولید نشده. از همان ابتدا که داستان با تصاویری از ساختمان ها و شهر نیویورک شروع می شود، روایت داستان در تکریم سبک زندگی مدرن و شهرنشینی مدرن را شاهد هستیم. به طور کلی و در بعضی سکانس ها بطور ویژه با مفاهیمی از قبیل تاکید بر تجرد و مستقل زندگی کردن و جایگزینی حیوانات خانگی بجای فرزند واقعی و حتی بجای شریک زندگی را مشاهد می کنیم. در واقع استودیوی ایلومینیشن پا در کفش دیزنی گذاشته و همانند آن به تبلیغ و تکریم زندگی مستقل پرداخته و بنیان های تشکیل خانواده را هدف قرار داده است. (خوب است بدانیم که همین یهودیانی که سینمای هالیوود را در تسخیر خود دارند، در تفکراتی که بارها آن را تکرار کرده اند، بطور عامیانه تر دو سوم و بطور افراطی حتی تا 95 درصد مردم جهان را اضافی می دانند و باورشان این هست که با روش های مختلف باید این جمعیت کاهش پیدا کند، در این رابطه حتما ویدیوی زیر را ببنید:

 

برای اطلاع بیشتر می توانید مقاله ای که در سایت خبرگزاری تسنیم منتشر شده را نیز بخوانید.

این را اضافه کنم که سیاست و استراتژی کاهش جمعیت جهان به طور جدی از طریق سازمان های بین المللی وابسته به سازمان ملل (استفاده از این سازمان ها برای پوشاندن وجه تاریک این سیاست ها هست) روی کشورهای مختلف به خصوص روی کشورهای جهان سومی دنبال می شود. در حالی که بسیاری از کشورهای جهان در حال تجدید نظر بر روی سیاست های جمعیتی خود هستند، به طور مثال می توان به چین اشاره کرد که اخیرا سیاست تک فرزندی را حذف کرده است ( در واقع دلیل این که امروزه بسیاری از کشورها به دنبال افزایش جمعیت هستند دکترین های جدید مبنی بر در ارتباط بودن افزایش جمعیت با افزایش تعداد نخبگان آن کشور و جبران صدمات احتمالی این افزایش از این طریق هست، همچنین جمعیت بیشتر در اقتدار سیاسی و بسیاری از مولفه های دیگر موثر است)

پیشنهاد می کنم به دلیل ارتباط موضوعی، حتما نقد Zootopia و The Boss Baby را  در سایت نیز بخوانید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. قسمت اول این فیلم رو شبکه چهار داد و از اولش هم عالییی بودد???کمپینی که داره ،یه چیزه حهانیه و با اعتقادات ما به مهدویت کاملا سازگاره?خیلی زیبایت که همیچین ادم هاییی به تعداد زیاد هستن و این امیدوار کنندست توی شبکه ۱هم ،برنامه عصر یه زن امریکایی مسلمون ،ولی سیاه پوست رو اوردن و گفت که با توجه به اتفاقاتی که می بینید ،آمریکا داره بیدار میشه و این مردم هستن که دارن تلاش می کنن و از وضع مجود خسته شدن ، از تبعیض ها از ،کنترل گسترده رسانه ها دروغ ها سیاست گزاری و سرمایه دار ها ،این اشنا نیست؟شبیه انقلاب خودمون که ان شالله خیلی نزدیکه ☺?

  2. چیزی که بیشتر اذیت می کنه اینه که ،نتنها برای کنترل جمعیت می کشن که چیز خیییلیی عادی شده ،بلکه برای هدفی بالا تر می کشن مخصوصا یهود یا اسرائیل?،قربانی کردن برای شیطان !!!و همون دیدگان یهود در کتاب مقدسشون ،??که میگه ،ما قوم برگزیده هستیم و بقیه مردم اسب و خر مسخ شدن و حق زندگی ندارن مخصوصا ایرانی ها?????خدایا کی امام زمان میاد از دست این ها?بخندی گریه کنی !!??بدتر از همه ،سیاست های غلط دولت??????که این خودش یه ،مقاله میشه??باطل نابود شدنیست!و فعلا به مثبت های بالا اکتفاکنیم?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *