در اینجا قرار نیست اثر ها را به مثابه یک فیلم،سریال،انیمیشن،بازی نقد کنیم!

بلکه هر اثری،دارای اندیشه ای و نوشته ای است، و براساس یک جهان بینی و فلسفه ساخته می شود!..برای همین اینجاییم تا با معرفی فلسفه های مختلف،مبانی و یک سری بدیهیات،، موجب  شویم،

از نظر فکری و ذهنی در جهان،، به بیراهه نرفته و در چاه تعصب و بی خیالی سقوط نکنیم!

همچنین بهترین نقدهای حوزه‌ی سینمای استراتژیک جمع‌آوری و در این وب‌سایت آرشیو می شوند. هدف ما پرداختن به محتوای آثار می باشد و به همین دلیل مسیرما با بقیه سایت های نقد رایج مثل زومجی، نقد فارسی و مووی مگ تفاوت جدی دارد. قصد داریم این وب‌سایت محلی باشد برای همفکری درباره‌ی آثار سینمایی و درک بهتر آن‌ها؛ به کمک شما آثار دارای محتوای مهم را معرفی خواهیم کرد و در جهت بررسی آن‌ها نکاتی که به ذهن‌مان برسد یا در جستجوهایمان در فضای وب پیدا کنیم را خواهیم نوشت. بخش مهمی از کار هم به دوش شماست. می‌توانید با کامنت گذاشتن و ارسال نقدهایتان به ما کمک کنید تا با هم‌افزایی اطلاعات، به تحلیل‌های قوی‌تری برسیم. همکاری ما منحصر به تحلیل آثار نمی شود، قرار است تاریخ، فلسفه، علم و هر چیز آموزنده و مفیدی را به بهانه‌ی دیدن آثار مختلف یاد بگیریم! نیاز ما به افراد مستعد و توانا برای توسعه و پیشرفت این پروژه به‌شدت زیاد است.

****************************************************

نکته‌ی مهم: توجه کنید که استفاده از واژه‌های «نقد و رمزگشایی» در عناوین وب‌سایت برای این است که همه‌ی وب‌سایت‌های اصلی به‌نادرست از واژه‌ی «نقد» استفاده می‌کنند و کاربران هم معمولاً در استفاده از موتورهای جستجو از این کلمات استفاده می‌کنند و ما ناگزیر از این هستیم که برای حذف‌نشدن از نتایج جستجوی گوگل از این واژه‌ها استفاده کنیم؛ در واقع کار اصلی ما تحلیل و بازبینی آثار و همچنین اشاره به نکات مفید و آموزنده در رابطه با هر اثر می باشد.