مقالات و مطالب مفید

پس از رسوایی هاروی واینستین امار منتشر شده جدید خشونت جنسی در هالیوود!

نود و چهار درصد از زنان شاغل هالیوود قربانی بدرفتاری های جنسی شده اند

بعد از افشاشدن رسوایی های اخلاقی «هاروی واینستین» بود که موجی از اعتراضات در فضای مجازی با هشتگ موسوم به #MeToo به راه افتاد که همه ی افراد حاضر در هالیوود را به شکستن سکوت شان در برابر بدرفتاری های جنسی دعوت می کرد. موجی که چندی بعد پا از هالیوود فراتر نهاد و تبدیل به جنبشی همگانی شد.تحقیقات جدید منتشر شده از سوی مراکز معتبر نشان می دهند که 94 درصد از زنان شاغل در هالیوود در دوران کاری شان مورد سوء استفاده و بدرفتاری جنسی قرار گرفته اند. در طول این چهار ماه افشاگری های بسیاری در فضای مجازی منتشر شد و همانطور که مطلع شدید کارنامه ی هنرمندانی چون «کوین اسپیسی»، «مت لاور» و «لوئیس سی. کی» بسته شد و دیگر در دنیای سینما و تلویزیون از این افراد خبری نخواهد بود. از سوی دیگر، افراد سرشناس دیگری چون «وودی آلن»، «جفری تامبر» و «تی. جی میلر» نیز موقعیت شغلی شان را تهدید شده می بینند.

هاروی واینستین آی نقد
هاروی واینستین آی نقد

بنا به گزارشات موجود، بعد از افشا شدن رسوایی اخلاقی هاروی واینستین تا به این لحظه 150 مرد هالیوودی متهم به بدرفتاری و سوءاستفاده های جنسی شده اند. پایگاه خبری USA Today در مطلب جدید خود گزارشی منتشر کرده که نشان می دهد 94 درصد از زنان شاغل در هالیوود قربانی سوء استفاده های جنسی شده اند. چکیده ای از این گزارش را در زیر مشاهده می کنید:

رسانه ی USA Today با همکاری سازمان ملی پیشگیری از ترویج خشونت جنسی آمریکا و انجمن ملی حمایت از زنان بازیگر در سینما و تلویزیون ، در یک تحقیق جامع از 843 زن شاغل در هالیوود که همگی جزو بازیگران، تهیه کنندگان، کارگردانان، تدوینگران و عوامل دیگر بودند ،درباره ی تجربه ی بدرفتاری جنسی سوال کرد. در پایان تحقیقات مشخص شد که 94 درصد از زنان شاغل و فعال در هالیوود قربانی بدرفتاری های جنسی بوده اند.

نظر شما چیست؟

منبع
30نما

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. خودشون قبول کردن که بدرفتاری ج ن س ی دارن، بعضی از دوستان تو ایران قبول نمی‌کنن!!
  یکی میگه: نه بابا آزار ج ن س ی نبوده که، فقط به هم فحش دادن!! ?
  یکی دیگه میگه: کوین اسپیسی فقط دستش رو گذاشته رو پای اون پسره، اونم ناراحت شده!!

  این متن توی b.b.c. قرارداده شده. از این سایت لینک می‌دم که باز کسی بهانه نیاره لینک مال ایرانه و دروغه
  صحبت‌های آنتونی رپ درمورد کوین اسپیسی (لینک: http://www.bbc.com/persian/arts-41801195):
  “او مرا مثل دامادی که عروس را بلند می‌کند از روی تخت بلند کرد. اول خیلی خودم را جمع و جور نکردم چون داشتم فکر می‌کردم ‘دارد چکار می‌کند؟ ‘ و بعد او خودش را انداخت روی من… می‌خواست مرا اغوا کند و من فهمیدم که قصد نزدیک شدن ج ن س ی دارد”
  حالا دوستان میان میگن که نه اینجوری نبوده، اسپیسی فکر کرده که این پسره بالشته و میخواسته روش استراحت کنه!! وگرنه اروپایی‌ها خیلی بافرهنگ‌تر از این حرفها هستن ?

 2. من موندم چطور میتونید دروغ به این بزرگی بگید!!
  اگه فهمشون از ت ج ا و ز همونه که ماداریم.پس چرا س ع ی د ط و س ی باوجود صدها ت ج ا و ز اونم انجام ع م ل ن ز د ی ک ی به صورت ت ج ا و ز آزاده؟ اگه فهمشون از ت ج ا و ز همونه که ما داریم پس چرا حتی تو مقامات دولتی ما فلان خانم توسط فلان اقا تهدید شد که اگه استعفا ندید من عکسهای خصوصیت را پخش میکنم و هیچکسم نیومد این آقارو بخاطر این حرف که تو امریکا و اروپا ت ج ا و ز محسوب میشه مجازات کنه!!! تو ایران شما میری تو یه گروه تلگرام تا دختر میبینی میری تو پی وی بهش پیام میدی و کسی هم بهت کاری نداره نهایتا بلاک میشی در صورتی که در غرب میتونه اون دختر بخاطر همین تورو دادگاهی کنه چون این عمل هم اونجا ت ج ا و ز محسوب میشه. تو ایران اگه دختری با خواست خودش بره خونه مسری و زوری بهش ت ج ا و ز بشه کاری به ت ج ا و ز کننده ندارن چون میگن دختر با خواست خودش رفته و باید حالا ازداج کنند همین شما چطور میتونی دروغای به این بزرگی بگی.کجاش تو ایران برای کسی که دست درازی میکنه مجازات تعیین شده؟؟ اینهمه تو مترو تو خیابون ما میبینیم دست درازی میشه تو ایران زن نمیتونه از حقش دفاع کنه این تو امریکا ت ج ا و ز محسوب میشه.
  خیلی از hین زنایی که تو هالیوود گفتن به ما ازار ج ن س ی رسیده فکر کردی چه آزاری بوده؟ نود و پنج درصدشون آزار از نوع کلامی و دست درازی و چشم چرونی بوده همین، در صورتی که در ایران این چیزارو عادی میدونند و میگن مرد است دیگر.

  1. اولا در ایران کمتره
   ثانیا اینها نتیجه نفوذ فرهنگ غربی هست
   در غرب اوضاع خرابه
   فکر نکن وقای یک زن مورد ازاد ج ن س ی قرار میگیره آنقدر روحیه اون خراب میشه که یا خودکشی میکنه یا پنهان کازی
   همش که داخل ایران هست نتیجه کم کاری فرهنگی است
   حالا که سایت خوبی همچون آی نقد داره افشاگری میکنه مخالفت بی دلیل میکنی؟

  2. سلام
   اولا باید بگم نیمی از حرفای شما درست و نیمش غلطه. اون قسمت که ۹۴٪ مورد آزار جنسی قرار گفتن به معنی شوخی جنسی و متلک و… از این قبیل میشه کاملا درست تو تیتر هم اگه دقیق بخونید نوشته خشونت جنسی نه تجاوز.اما جای تامل داره که طبق امار رسمی ۲۱٪مورد تجاوز قرار گرفتن…
   دوم تو اونجا هم تجاوز دقیقا به معنی ما میشناسیم و بقیه رو ازار جنسی میدونن.
   سوم به شخصه هیچ جا ندیدم که متجاوز جنسی تبرئه بشه تو ایران و جالب بدونی اعدام داره،حتی آزار جنسی هم محاکمه میشه حالا اینکه یه مسئولی یه غلطی کرده به این معنی نیست که مورد تائید قانونه
   در اخر واقعا ما ایرانیا چرا از هر فرصتی میخوایم واسه خودزنی استفاده کنیم؟🤔
   حتی وقتی آمار بر علیه اونهاست🙄😂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *