فیلم سینمایی

نقد و رمزگشایی فیلم American Made 2017 (ساخت آمریکا)

.The CIA. The White House. Pablo Escobar. One Man Played Them All

سوالی مهم: احتمالا بعد تماشای فیلم این سوال در ذهن ایجاد می‌شود که چطور این چنین فیلم ضد سیستمی داخل آمریکا و توسط هالیوود ساخته شده! داستان این فیلم ها چی هست، آیا هالیوود در جهت سیاست گذاری های آمریکا هست یا نه؟

پاسخ: طبق شواهد موجود و منطقی ترین حالتی که می توانیم در نظر بگیریم، این هست که این کارها بیشتر یک نوع سیاست کلی هست:

1- در واقع تمام فیلم های نظامی هالیوود؛ از فیلتر پنتاگون و سیا عبور می کنند (این مقاله را مطالعه کنید)؛ که می شود گفت این آثار این مسیر را پیش می‌گیرند، یکی جا انداختن این مفهوم که تمام سیستم های حاکم در جهان فاسد هستند و خوب و بدی وجود ندارد، قتل ها و جنایت های جنگی دلیل نمی شود به آمریکایی بودنمان افتخار نکنیم؛ همه جا همینقدر کثافت و فساد هست و قضیه مثل تیم فوتبال موردعلاقه می ماند که هر طور هم باشد شما براساس تعصب و بدون منطق میتوانید طرفدار آمریکا باشید.
2- و اینکه نحوه کار سیستم های اطلاعاتی این شکلی است که یکسری اطلاعات را بعد از چند مدت سوخته اعلام میکنند و برای عموم عرضه میکنند، و همچنین در سیستم گزارش نویسی نهادهای نظامی آمریکا یک نسخه تعدیل یافته تر و فاقد موارد خیلی سری را برای عموم هم منتشر می کنند، و این استراتژی بنیادی وجود دارد که عموم مردم هم یک سطحی از اطلاعات رو باید داشته باشند تا در بزنگاه های تاریخی سر قضیه ای، جا نخورند و واکنش ناگهانی نشان ندهند (عادی سازی و آماده کردن اذهان از طریق رسانه، مانند چیزی که برای 11 سپتامبر اتفاق افتاد، رسانه ها از سال ها قبل تر شروع به نمایش این واقعع کردند!!)

همچنین در آینده نزدیک، با اضافه شدن نقد فیلم Sicario شاید بخشی از جوابتان را در آنجا پیدا کنید!

در آینده این صفحه کامل تر خواهد شد، اما تا آن موقع شما نیز می‌توانید تحلیل و نظرات خود را برایمان بنویسید تا از آنها در تکمیل مقاله استفاده شود . . .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *