اخبار سینما و تئاتر

جشنواره تک نفره فیلم در سوئد!

جشنواره امسال فیلم گوتبرگ سوئد امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا و اوج گیری اش در این کشور، به صورت یک نفره برگزار می شود. از همین روی این جشنواره از یکی از علاقه‌مندان به سینما دعوت کرده  تا به مدت یک هفته در جزیره‌‌ای دور افتاده به تماشای فیلم‌هایی بنشیند که برای جشنواره سال ۲۰۲۱ انتخاب شده‌اند.

بنا به گزارش ایندیپندنت، این فرد منتخب، هفت روز را در انزوای مطلق در جزیره “هامنسکار” خواهد گذراند و شب‌ را در «پاتر نوستر»، یک فانوس دریایی سابق که حالا به یک هتل لوکس با سالن سینما تغییر کاربری داده است، سپری خواهد کرد.

این میهمان اجازه ندارد کامپیوتر و تلفن به همراه داشته باشد یا حتی کتاب با خود به جزیره ببرد. یوناس هولمبرگ، مدیر هنری جشنواره می گوید:‌ «می‌توانید امواج را تماشا کنید و به تماشای فیلم‌ها بنشینید.»

هولمبرگ درباره این که چه نوع متقاضی برای این کار مناسب است گفت:‌ «این فرد باید به سینما و فیلم علاقه‌مند باشد، باید روزانه یک بلاگ ویدئویی درباره تجربه‌اش ضبط کند و باید از نظر روحی و روانی برای گذران یک هفته در چنین انزوایی آماده باشد.»

این جشنواره همچنین در اماکن شهر گوتبرگ مانند استادیوم «اسکاندیناویوم» و محل همیشگی جشنواره یعنی “سینما دراکن”، نمایش‌های تک‌نفره فیلم را ارائه می‌دهد. نمایش اول 60 فیلم شرکت کننده در جشنواره امسال هر کدام تنها برای یک مخاطب بر پرده خواهد رفت.

بلیت‌ها برای نمایش فیلم‌های تک‌مخاطب در اسکاندیناویوم و سالن دراکن، در میان متقاضیانی قرعه‌کشی می‌شود که بتوانند علاقه‌مندی خود را به  ثبت برسانند.

این درحالی است که میزان شیوع کرونا به تازگی در سوئد رشد داشته و به بیش از 7000 مبتلا و 30 نفر تلفات در روز رسیده است اما محدودیت های اجتماعی و تعطیلی اماکن عمومی در این کشور گسترش یافته و از جمله جشنواره گوتبرگ که بزرگترین رویداد هنری کشورهای اسکاندیناوی به حساب می آید، به صورت فوق العاده محدود و در نمایش های تک نفره برگزار می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *