انیمیشن سینمایی

نقد و رمزگشایی انیمیشن Trolls 2016 (ترول‌ها) | قانون سبز و شروری!

نگاهی به انیمیشن ترول ها !

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]تولید کننده: DreamWorks

توزیع کننده: 20th Century Fox

امتیاز: 6.5 از 10 – میانگین رای 37,549 نفر

امتیاز کاربران ایرانی: 7.7 از 10 – میانگین رای 469 نفر

بودجه: 125 میلیون دلار

فروش: 344.8 میلیون دلار

کاندیدای اسکار بهترین ترانه[/box]

احتمالا کمپانی DreamWorks را بعد از دیزنی و پیکسار باید بزرگترین کمپانی انیمیشن سازی جهان دانست که با آثار بزرگی مثل مجموعه شرک، ماداگاسکار، چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم، پاندای کونگ فو کار و ده ها انیمیشن معروف دیگر (که اکثر این آثار مفاهیم استراتژیک و ایدئولوژیک زیادی را در خود جای داده اند) سهم بسیار مهمی را در جریان سینمای هالیوود به خود اختصاص داده است.

در این ساخته DreamWorks هم مثل اکثر ساخته های هالیوود قانون سبز=شرور صادق هست و شاهد استفاده از رنگ سبز برای طرف شرور داستان (برگن ها) هستیم! برگن ها که رقص و خواندن بلد نیستند! در جامعه ای بشدت افسرده و ناراحت زندگی می کنند و نمی توانند شادی ترول ها را تحمل کنند (شبیه جامعه ای مثل جامعه امروز کشور ما!) تنها راه حل ممکن برای شاد بودن خود را در خوردن (نابود کردن!) ترول ها می بینند و قوم ترول بیچاره که آزارش به کسی نمی رسد باید دائما در ترس از برگن  باشند. انیمیشن راه حلی را ارائه می دهد که نسل جدید برگن  که قبلا ترول نخورده اند (با جنگ و اتفاقات و رسومات گذشته آشنا نیستند!) می توانند مسیر را تغییر دهند و دیگر راه حل اصلی مشکل را در خوردن ترول ها تصور نکنند و بتوانند با آنها سازش کنند و آواز و رقص و پایکوبی را بجای نابودی ترول  انتخاب کنند.

– ترول ها می توانند با آرایش زن ها، آنها را در جامعه بُلد و مورد توجه کنند و این یکی از کارهایی هست که ترول ها خوب بلدند انجام دهند، البته اینو دیگه زیاد جدی نگیرید، برای شوخی نوشتم 😉

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. جایی که کوچ میکنن و میگن اینم سرزمین جدید ما شاید منظور قوم یهود و اسراییل بوده باشه و
    این که شبیه جن هم هستند
    البته اینا نظر منه

  2. جایی که کوچ میکنن و میگن اینم سرزمین جدید ما شاید منظور قوم یهود و اسراییل بوده باشه و
    این که شبیه جن هم هستند
    البته اینا نظر منه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *