انیمه سینماییمحصولات انیمیشنی

نقد و رمزگشایی انیمه سینمایی Tekkonkinkreet 2006 (تکونکینکریت)

تکونکینکریت Tekkonkinkreet هیپبورن Tekkonkinkurīto که به سیاه و سفید هم مشهور است. یک مجموعه مانگا ژاپنی ۳ جلدی که توسط تایو ماتسوموتو نوشته و طراحی شده است، و برای اولین بار توسط انتشارات شوگاکوکان از سال ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۴ در مجله بیگ کامیک اسپریت به چاپ می‌رسید. بر اساس نسخه مانگا یک فیلم انیمه‌ای ژاپنی نیز به همین نام توسط استودیو ۴ سی و به کارگردانی مایکل آریاس آمریکایی ساخته شده است که در تاریخ ۲۳ دسامبر ۲۰۰۶ در کشور ژاپن به نمایش درآمد. این اولین انیمه مشهوری است که یک غیر ژاپنی کارگردانی  آن را برعهده داشته است.

Tekkonkinkreet (تکونکینکریت) آی نقد
Tekkonkinkreet (تکونکینکریت) آی نقد
Tekkonkinkreet (تکونکینکریت) آی نقد
Tekkonkinkreet (تکونکینکریت) آی نقد

داستان در دنیای آینده و شهر خیالی تاکاراماچی (شهر گنج) می‌گذرد و درباره زندگی دو پسر کوچک خیابانی و یتیم به نام‌های کورو و شیرو (سیاه و سفید) است. آن‌ها از طریق خشونت و وحشت بر خیابان‌ها حکومت می‌کردند و روزها برای زنده ماندن در خیابان‌ها تلاش می‌کنند و زندگی برایشان سخت می‌شود. در ادامه داستان این دو پسر باید با کمک یکدیگر شهر گنج را از دست یاکوزاها نجات بدهند.

کارگردان این انیمه، Michael Arias قبل از این در پروژه The Animatrix (انیمه ای که بعد از سه گانه ماتریکس ساخته شد و دنیای ماتریکس را با داستان های فرعی و از زوایای دیگر توضیح می دهد) هم مشارکت داشته است.

Tekkonkinkreet (تکونکینکریت) آی نقد
Tekkonkinkreet (تکونکینکریت) آی نقد

تحلیل این انیمه در آینده اضافه خواهد شد در صورتی که نظری یا تحلیلی در مورد این انیمه دارید می‌توانید در قسمت کامنت ها برای ما بنویسید.

برای دیدن تریلر اثر روی این نوشته کلیک کنید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. چرا ادامشو نذاشتید؟ و اینکه چرا مقدسات ما در عکس های انیمه است؟

    1. یک سکانس درگیری روی سازه ای که نقاشی اسامی بنچ تن رو داره توی انیمه وجود داره که شاید به عنوانی توهین محسوب بشه مخصوصا حرکت مجسمه که فکر میکنم یکی از الهه های هندوهاست روی نقاشی اسامی. عجیبه که چرا از اسامی بنچ تن اونجا استفاده شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *