مقالات و مطلب مفید

لیست کامل برندگان اسکار 2018 و تحلیلی بر سیاست‌های جشنواره!!

درخشش شکل آب دل تورو

برندگان اسکار 2018

.

نودمین مراسم جوایز اسکار، توسط آکادمی علوم و هنرهای سینما (اَمپاس) و به افتخار بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۷، در روز یکشنبه ۴ مارس ۲۰۱۸ میلادی در تئاتر دالبی، هالیوود، لس آنجلس در ساعت ۵:۳۰ بعد از ظهر به وقت پی.اس. تی (مطابق دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۵:۰۰ صبح به وقت ایران) برگزار شد. مراسم اسکار معمولاً در ماه فوریه برگزار می‌شد اما اسکار 2018 به دلیل بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ دیرتر برگزار شد.مجری اسکار 2018 نیز کمدین معروف جیمی کیمل انتخاب شد. او بعد از بیلی کریستال که در سال‌های ۱۹۹۷ و ۱۹۹۸ مجری مراسم بود، دومین نفری است که برای دو سال پشت سر هم مجری اسکار باقی می‌ماند.فیلم‌های شکل آب با سیزده نامزدی در رتبه اول، دانکرک با هشت نامزدی در رتبه دوم و سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری با هفت نامزدی بیشترین نامزدی را در اسکار 2018 دارا بودند.

 

برای اطلاع از روند سیاستگذاری اسکار در سال های اخیر پیشنهاد می کنیم ویدیوی زیر را تماشا کنید، در ضمن تحلیل کامل اسکار 2018 را می توانید در مقاله ای جداگانه که قبلا در سایت قرار گرفته مطالعه کنید، همانطور که در مقاله مفصل به آن پرداخته شده، فیلم های اسکاری امسال تِم جنگ یا انتقام را با خود حمل می کنند، و به نظر می آید شاهد فضاسازی و آمادگی اذهان برای اتفاقات احتمالی جدیدی در سطح جهان می باشیم!

 

فهرست کامل برندگان Oscar 2018 :

بهترین فیلم سال

Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water (برنده)
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین بازیگر نقش اول مرد

Timothée Chalamet, Call Me By Your Name
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
Daniel Kaluuya, Get Out
Gary Oldman, Darkest Hour (برنده)
Denzel Washington, Roman J Israel, Esq

بهترین بازیگر نقش اول زن

Sally Hawkins, The Shape of Water
Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (برنده)
Margot Robbie, I, Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird
Meryl Streep, The Post

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

Mary J Blige, Mudbound
Allison Janney, I, Tonya (برنده)
Lesley Manville, Phantom Thread
Laurie Metcalf, Lady Bird
Octavia Spencer, The Shape of Water

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

Willem Dafoe, The Florida Project
Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins, The Shape of Water
Christopher Plummer, All the Money in the World
Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (برنده)

بهترین پویانمایی

The Boss Baby
The Breadwinner
Coco (برنده)
Ferdinand
Loving Vincent

بهترین کارگردان

Paul Thomas Anderson, Phantom Thread
Guillermo del Toro, The Shape of Water (برنده)
Greta Gerwig, Lady Bird
Christopher Nolan, Dunkirk
Jordan Peele, Get Out

بهترین مستند

“Abacus: Small Enough to Jail,” Steve James, Mark Mitten, Julie Goldman
“Faces Places,” JR, Agnès Varda, Rosalie Varda
“Icarus,” Bryan Fogel, Dan Cogan (برنده)
“Last Men in Aleppo,” Feras Fayyad, Kareem Abeed, Soren Steen Jepersen
“Strong Island,” Yance Ford, Joslyn Barnes

بهترین فیلم کوتاه

DeKalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child (برنده)
Watu Wote/All of Us

بهترین مستند کوتاه

Edith+Eddie
Heaven Is a Traffic Jam on the 405 (برنده)
Heroine
Knife Skills
Traffic Stop

بهترین فیلم خارجی زبان

A Fantastic Woman (برنده)
The Insult
Loveless
On Body and Soul
The Square

بهترین آهنگ

Mighty River, Mudbound
The Mystery of Love, Call Me by Your Name
Remember Me, Coco (برنده)
Stand Up for Something, Marshall
This Is Me, The Greatest Showman

بهترین فیلمنامه اقتباسی

Call Me by Your Name (برنده)
The Disaster Artist
Logan
Molly’s Game
Mudbound

بهترین فیلمنامه

The Big Sick
Get Out (برنده)
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلمبرداری

Blade Runner 2049 (برنده)
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water

بهترین طراحی لباس

“Beauty and the Beast,” Jacqueline Durran
“Darkest Hour,” Jacqueline Durran
“Phantom Thread,” Mark Bridges (برنده)
“The Shape of Water,” Luis Sequeira
“Victoria and Abdul,” Consolata Boyle

بهترین تدوین صدا

Baby Driver
Dunkirk (برنده)
I, Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین گریم

“Darkest Hour,” Kazuhiro Tsuji, David Malinowski, Lucy Sibbick (برنده)
“Victoria and Abdul,” Daniel Phillips and Lou Sheppard
“Wonder,” Arjen Tuiten

بهترین موسیقی متن

Dunkirk
Phantom Thread
The Shape of Water (برنده)
Star Wars: The Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین طراحی تولید

Beauty and the Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water (برنده)

بهترین انیمیشن کوتاه

Dear Basketball (برنده)
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

بهترین میکس صدا

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk (برنده)
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

بهترین جلوه های ویژه

Blade Runner 2049 (برنده)
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

بهترین تدوین

Baby Driver
Dunkirk (برنده)
I, Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri


سعی می شود در آینده با قرار دادن اطلاعات و خلاصه بقیه مراسم های مهم مثل گلدن گلوب و بَفتا (که قبل از اسکار برگزار شده اند) این مقاله کامل تر شود:

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید